REKLAMY ZDE!!
Můj druhý blog: TADY...

HŘBITOV...

13. října 2010 v 16:19 | Pipsina... |  Téma Týdne
Ajojky lidičky....
Jak pak se máte???
A co škola dneska???


Dneska podruhé na Téma Týdne...
Mno a tématem týdne je
HŘBITOV


Jak asi každý víme,na hřbitově jsou hroby a v nich jsou pohřbeni neboštíci....
Hřbitov se skládá z hrobů, hrobek, cest a zeleně mezi nimi. V mnoha dnešních hřbitovech existují též "urnové zdi" (kolumbária), kde jsou uchovávány ostatky zemřelých, kteří byli zpopelněni v krematoriu. Hřbitovy bývají otevřené veřejnosti, příbuzní a blízcí zesnulých často jejich hroby navštěvují a pečují o ně. Některé slavnější hřbitovy jsou též cílem turistů (kupř. Slavín v Praze na Vyšehradě).

Hřbitovy často bývají též umístěny vedle kostelů, synagog nebo jiných staveb náboženského určení - v takovém případě je spjat s pochováváním zemřelých příslušného náboženství.


Svátky zemřelých

Hřbitov v Katovicích na svátek všech svatých, 2007.V západokřesťanském světě se hřbitovy setkávají s nárazovým zvýšením zájmu na počátku listopadu - na svátek všech svatých (1. listopadu) a na svátek všech věrných zemřelých (2. listopadu). Pozůstalí navštěvují hroby svých blízkých, modlí se nad nimi a rozžínají svíce na jejich počest.


Tady mám pro vás příběh z věřte něvěřte...Teď už přesně nevm,jestli to byla pravda bo ne,ale mě
se zdá,že to pravda bola....Ale fakt nevm...


Mno nic...musím...
Doufám,že se Vám článek a příběh líbili...
Tak se mějte hezůůů...
Papííík...=-*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Admin Admin | Web | 13. října 2010 v 16:22 | Reagovat

Ahoj, máš moc pěkný blog. Podíváš se prosím na blog našeho vlastního Nakladatelství? Moc tě prosím. Jestli tam zanecháš komentář ( reklama ), určitě se na tvůj blog vrátíme. Se srdečným pozdravem ti přeji pěkný den a příznivou návštěvnost. :-)

2 Pipsina... Pipsina... | Web | 13. října 2010 v 16:31 | Reagovat

AHA...tak jj stalo se to...dodívala jsem se do konce...tyjö...docela strašidelné...Nemyslíte???

3 Nikís //jumping-horse-s// Nikís //jumping-horse-s// | Web | 14. října 2010 v 11:08 | Reagovat

nesnáším hřbitovy:D to video je hroznéé..! 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
<a href="http://www.mp3stahuj.cz/prehravac_na_stranky"><img src="http://www.mp3stahuj.cz/images/logo.png" alt="logo" /></a><br /><object height="20" width="220"><param value="transparent" name="wmode"><param value="sameDomain" name="allowScriptAccess"><param value="http://www.mp3stahuj.cz/mp3stahuj_cz.swf?mp3=http://dailyrefill.blogs.com/daily/files/02_crazy.mp3&autostart=1" name="movie"><param value="high" name="quality"><param value="FFFFFF" name="bgcolor"><embed allowscriptaccess="never" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" height="20" width="220" quality="high" src="http://www.mp3stahuj.cz/mp3stahuj_cz.swf?mp3=http://dailyrefill.blogs.com/daily/files/02_crazy.mp3&autostart=1"></embed></param></param></param></param></param></object><br /><a href="http://www.mp3stahuj.cz/139/gnarls-barkley-crazy/" target="_blank"><img src="http://www.mp3stahuj.cz/images/stahnout_mp3.png" alt="stáhnout mp3" style="border:0" /></a>